Yükleniyor...

Facebook Business Manager Sayfa Ekleme

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Facebook Business Manager Sayfa Ekleme
11 Haziran 2020, 22:53 0 Yorum 265 Okuma

Facebook Business Manager da sayfa eklemek için yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. İlk öncelikle işletme ayarları kısmına gitmeniz gerekmektedir.

Daha sonra üstte yer alan resimde görüldüğü gibi Pages, yani sayfalar kısmına gitmeniz gerekmekte. Bu kısma geldiğinizde sağ üstte yeni bir sayfa ekle yazısı göreceksiniz. Oraya basıp bir sayfa ekle seçeneğine tıklayın. İşte hepsi bu kadar. Business Manager üzerinden yeni bir sayfa eklemek her ne kadar zor gözükse de tam aksine çok basit bir işlem.

Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager, işletmelerin kendi kişisel hesaplarını kullanmadan reklam verebilmelerini sağlayan bir araçtır. Bu araç sayesinde reklam vermek isteyen işletmeler, pazarlama süreçlerini tek bir noktadan ayarlayabiliyor. Tabii bunla da sınırlı değil, işletmeler ayrıca Facebook üzerindeki tüm pazarlama araçlarına da ulaşabiliyor ve ortak bir yerden yönetebiliyor.

İşletmeler Business Manager sayesinde hem Facebook hem de Instagram hesaplarını kolaylıkla tek bir yerden yönetebilir ve isterlerse hem Facebook hem de Instagram’dan reklam verebilir. Bunların yanı sıra işletmeler verdikleri reklamların detaylı bir şekilde analiz sonuçlarına, reklamların toplamda kaç kişiye ulaştığına ve maliyetin ne kadar olduğuna ulaşabilir. Business Manager’ın sunmuş olduğu bir diğer kolaylık ise şu şekilde, işletmeler tek bir yerden Facebook sayfası, Instagram hesabı ve hedef kitle listesi gibi birden fazla varlık oluşturup basit bir şekilde yönetebilir. Yani Business Manager üzerinden birçok sayfa tek bir yerden karışıklık çıkmadan yönetilebilir.

Business Manager Nasıl Kullanılır?

Business Manager’ı kullanmaya başlamadan önce işletme hesabınıza özel bir sayfa açmanız gerekmektedir. Tabii Business Manager güvenlik için kimlik doğrulaması yaptığı için kendinize ait bir kişisel hesabınız da olmalıdır. Yani hali hazırda bir facebook kullanıcısı olmanız gerekmekte. Eğer kişisel bir hesaba sahipseniz ve işletme hesabınızda varsa ilk olarak https://business.facebook.com/ adresini ziyaret edin ve sağ üstten hesap oluştur kısmına tıklayın. Daha sonra karşınıza bir form çıkacak. Bu form da işletmenize ait bilgiler sorulacaktır. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra kurulumu tamamlayabilir ve Business Manager’ı kullanmaya başlayabilirsiniz…

Facebook Business Manager Reklam Hesabı Oluşturma

Business Manager da reklam hesabı oluşturmak için ilk önce panelin sağ üst kısmında bulunan reklam oluştur butonuna tıklamalısınız. Bu butona tıkladığınızda eğer bir reklam hesabınız yoksa Facebook otomatik olarak oluşturmanızı isteyecektir.

Hesabınızı oluşturduktan sonra reklam vermeniz için sizden bir zaman dilimi ve para birimi seçmeniz istenecektir. Para birimi ve zaman dilimi seçildikten sonra bir daha değiştirilemiyor bu yüzden bunları seçerken iyi düşünmeniz gerekmektedir. Son olarak hesabınıza erişim için izin vermeniz istenecektir. Gerekli izinleri verdikten sonra artık Facebook, Instagram ya da çeşitli yerlerden işletmeniz adına reklam verebilirsiniz.

Facebook Business Manager Reklam Hesabı Oluşturma ile ilgili Ahmet Balat'ın Youtube kanalındaki aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca Facebook Business Manager Nedir Ne İşe Yarar isimi makalemizide okumanızı tavsiye ederiz.


Eteketler: Facebook Business Manager Kullanımı, Facebook Sayfa düzenleme, Facebook işletme hesabına geçme, Facebook işletme hesabına Çevirme, Facebook Business Manager

Okuyucu Yorumları

0 Yorum
WhatsApp