Yükleniyor...

Firma Web Siteniz İçin Ücretsiz Fotoğraflar

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Firma Web Siteniz İçin Ücretsiz Fotoğraflar
12 Haziran 2020, 23:56 0 Yorum 206 Okuma

Etkili Web Site Tasarımı

Etkili bir web sitesi tasarımı, her zaman karışık ve dağınık web sitelerine göre içinde birçok avantaj barındırır. Günümüzde minimal bir web tasarımı anlayışı benimsenmeye başlamıştır. Bu anlayış var olan amaca doğrudan katkısı olmayan bütün araçların ortadan kaldırılmasını konu edinir. Peki minimal bir tasarımla etkili web sitesi nasıl kurulur?

 1. Verilen mesaj net olmalıdır: Bir amaç doğrultusunda oluşturduğunuz mesajın marka bilinirliği esas alınarak açık ve net olması sağlanmalıdır. Örnek verecek olursak; ürün satan bir web siteyseniz kullanıcılar satın alacakları ürünü birkaç saniye içinde bulmak isteyecektir. Amaca hizmet etmeyen bütün gereksiz bilgiler ortadan kaldırılırsa kullanıcı ürüne daha rahat ulaşır.
 2. Dikkat dağıtıcı unsurlar olmasın: Gereksiz görüntü, pop-up reklamları ve bilgiler sitenizin içeriğinde barınmasın. Bunun için 80-20 kuralını kullanabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin %80’ninin web sitenizin %20’sini kullanacağı düşünülürse amaca uygun olmayan bütün unsurları kaldırmanız gerekecektir.
 3. Seçenek sayısının azaltılması: Bir internet sitesinde sunulan seçenekler ne kadar azsa ziyaretçilerin amaca ulaşmaları o kadar kısa olacaktır. Bu da kullanıcıların web sitenizden yararlanma payını arttıracaktır.
 4. Renk düzeni: Minimal bir web tasarımı denildiğinde akıllara hemen soluk, cansız renkler gelmesin. Aksine kullanıcının zihninde patlama yaratacak ve içinin heyecanla dolmasını sağlayacak canlı renkler kullanılması gerekir.

Sade bir tasarım ve estetik açıdan temiz bir web site her zaman sizi kullanıcıların gözünde bir adım ileriye taşıyacaktır.

Web Site İçeriği

Firmanız için açmış olduğunuz firma web sitesi için girdiğiniz içerik yani yazılar başka sitelerden asla ve asla kopyala /yapıştır olmamalı, kesinlikle özgün bir dil ile yazılmalıdır. Önceki zamanlarda olsa web sitelerde yazılan yazıların özgün olup olmadığını kontrol etmek çok güç iken günümüz dünyasında bu artık çok basite indirgenmiştir. Bir bakıma en çok kullanılan arama motoru olan Google artık akıllandı ve daha zeki diyebiliriz. Peki bir yazının veya içeriğinin özgün olup olmaması nasıl anlaşılır? Artık günümüzde Google üzerinden Özgünlük Testleri yapılmaktadır. Yazılan bir yazı, bilgi veya makale özgünlük testine sokularak test edilir. Eğer bu içerik bir başka sitede geçiyorsa bu hemen ortaya çıkacaktır. Özgünlük testine sokulmadan paylaşılan ve kopyala/ yapıştır içeriğine sahip olan bir yazı arama motoru Google tarafından engellenecek diğer bir ifadeyle banlanacaktır.

Ayrıca ziyaretçilerin ilgisini çekecek net ve anlaşılır bir ifadeyle yazılar ve makaleler yayınlanmalı, SEO çalışmasına uygun anahtar kelimeler seçilerek arama motorlarında üst sıralarda yer alınılmalıdır.

Firma Web Siteniz İçin Ücretsiz fotoğraflar

Web Site Ürün Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

 • Ürün net bir ışık altında çekilmeli ve parlayan, yansıyan ve gölgede kalan kısımları olmamalıdır.
 • Web sitesinde sergilenecek ürünün hakim retlerine göre bir arka plan uygulanmalı ve ürünü canlı gösterecek en iyi fotoğraf makinesi kullanılmalıdır.
 • Ürünün fotoğrafı çekilirken sadece ön yüzü değil, her açıdan çekilen fotoğrafları aynı uzaklıkta ve mesafede çekilmelidir.
 • Ürünün kullanım şeklini yansıtacak fotoğraflar çekilmelidir.
 • Yanına kıyaslama yapılabilecek başka ürünlerde konulmalı öyle fotoğraflanmalıdır.
 • En önemlisi de detaylı bir fotoğraflandırma çalışması yapmaktır.

Web Siteniz İçin Fotoğraf İndirebileceğiniz 5 Ücretsiz Site

 • The Stocks: Tek bir platform üzerinden bütün ücretsiz fotoğraf sağlayan sitelere ulaşmanızı sağlayan harika bir web sayfasıdır. Sekme sekme gezerken kafanız karışıyor ve karar vermekte zorlanıyorsanız The Stocks sitesi tam size göredir.
 • Freeimages: Ücretsiz olarak stok görsel indirebileceğiniz bir başka web sitesi de Freeimages’tır. Kategori seçeneği ve kaynak açısından oldukça zendin bir yapıya sahiptir. Ancak atlanılmaması gereken ufak bir detay vardır. Görsel araması yapıldıktan sonra en üstte çıkan görseller ücretli olan görsellerdir. Ancak web sitede biraz aşağıya inildikçe ücretsiz görselleri görebilir ve indirebilirsiniz. Tabi görsel indirebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olma sırasında kesinlikle kredi kartı bilgisi istememektedir.
 • SplitShire: Çeşitlilik açısından oldukça güzel ve gezinirken keyif alabileceğiniz başka bir ücretsiz sitedir.
 • Little Visuals: Farklı bir sistemle çalışan bu siteye kendinizde girip görsel indirebileceğiniz gibi mail adresinizi verdiğinizde her hafta yedi tane görseli mailinize ücretsiz olarak yolluyorlar.
 • Picjumbo: Picjumbo’nun veri tabanının oldukça geniş olmasıyla diğer fotoğraf sitelerinden farklı olarak güzel kategorize edilmiştir. Arama çubuğundan anahtar kelimeyi girip aramak istediğiniz görseli bulabilir ve kolaylıkla indirebilirsiniz.

Firma Web Siteniz İçin Ücretsiz Fotoğraflar ile ilgili etiketler

Ücretsiz stok fotoğraf siteleri, Türk fotoğraf siteleri, Yüksek çözünürlüklü fotoğraf İndirme,

Pixabay, Stok görsel, Fotoğraf Deposu, Shutterstock, Pexels stock,

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum
WhatsApp