Yükleniyor...

Firma Web Siteniz İçin Ücretsiz Fotoğrafları Nereden Bulabilirsiniz?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Firma Web Siteniz İçin Ücretsiz Fotoğrafları Nereden Bulabilirsiniz?
13 Haziran 2020, 08:58 0 Yorum 193 Okuma

İdeal Bir Web Site Nasıl Olmalıdır?

İdeal bir web site çok iyi bir SEO yapısına sahip olmalıdır. Web tasarımı yapılmasındaki en önemli etken bulunabilirliktir. Web tasarım projenizin bulunabilirliği yoksa bir anlamı da yoktur. Asıl beklentiniz potansiyel müşteriler bulmak ve var olan müşterilerinizi elinizde tutmaktır. Diyelim ki çok iyi bir SEO uygulamanız var ama kurumsal yapılaşma yönünden zayıfsınız. Yapacağınız şey güvenli, kullanışlı, güzel ve şık bir web tasarımı yapmanız ayrıca web tasarımının yanı sıra telefon, adres vb. gibi bilgilerin doğru ve daima güncel nitelikte olması gerekir. İdeal bir web sitesi her şeyden çok sektörel bilgi içermelidir. Çünkü sektörel bilgi aktarımı olan bir site sizi arama motorlarında üst sıraya taşıyacaktır.

Seo Çalışması Nedir?

Arama moturu Optimizasyonu, SEO (Search Engine Optimization)’un kısaltılmış halidir. Web sitenizin Google , Yandex, Yahoo, Bing vb. arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayan bir çalışmadır. Kullanıcınızın aradığını hızlı ve kolay bir şekilde bulmasını istiyorsanız SEO’daki web site bilgileri ve makaleleri güncellemeniz gerekir. Web sitenizin içerik olarak özgün olması ve kaliteli gözükmesi size düzenli ve sadık ziyaretçiler kazandıracaktır. Kullanıcılarınızın istek ve ihtiyaçlarına karşılık verdiğiniz süre zarfı boyunca web siteniz arama motorlarında üst sıralarda yer alacaktır. Unutulmamalıdır ki web sitenizde değerli bilgi bulunuyorsa siteniz arama motorlarında üst sıralarda yer almaya başlayacaktır. Ürün ve hizmetleriniz için anahtar kelimeleri optimize ederseniz SEO çalışmasını başarılı bir şekilde yürütmüş sayılırsınız. Evet, SEO uygulanması zor bir çalışmadır ancak kesinlikle zaman kaybı olarak görülmemelidir.

Web Site İçeriği

Konuya kesinlikle web site içeriğinizin özgün olması gerektiğiyle başlamak istiyorum. Çünkü artık internet sitelerinde gereksiz ve kopyala/yapıştır bilgiler o kadar çok var ki. Birbirinin aynısı sürüsüyle web sitesi… Aslında internet sitesi kodlamasıyla, tasarımıyla, içeriğiyle ve bölümleriyle bir bütündür. Kullanıcılarınıza ne kadar ilgi çekici, değerli, önemli ve fark yaratan bilgiler sunarsanız ziyaretçilerinizin siteyi kullanma ve tavsiye etme olasılığını arttırmış olursunuz. Hatta sitenizi çok beğenir ve benimserlerse sosyal medya platformlarında kendi istekleriyle paylaşmaları da kaçınılmaz olacaktır. Bunun için de SEO çalışmanıza çok fazla yatırım yapmalısınız.

Web Site İçeriğini Güçlendirmek İçin 5 Ücretsiz Fotoğraf Sitesi

 

1. Pixabay: Genel olarak çok fazla seçenek sunan bir sitedir. Anahtar kelimeleri kullanarak arama yapabileceğiniz spesifik sayfalardan birisidir. XL boyutundaki görseller için üye olmak gerekirken Medium boyutundaki görselleri ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


2. Flickr: Harika bir veritabanıdır. Sadece fotoğraf bulmaktansa size de fotoğraf yükleme imkanı sunan, yüklediğiniz fotoğrafları düzenleyebildiğiniz, arkadaşlarınızı ekleyip onlarla bu fotoğrafları paylaşabildiğiniz bir platformdur. Gereken tek şey ise Yahoo hesabınızın bulunması. Bu hesapla üye olduktan sonra beğendiğiniz fotoğrafları indirirken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta vardır: Fotoğrafı paylaşırken lisansı kime aitse kaynak olarak onu göstermek. Makalenizde, blog yazılarınızda ve sunumlarınızda bu fotoğrafı kullanırken kurumun veya kişinin adının yazması yeterli olacaktır.

Firma Web Siteniz İçin Ücretsiz Fotoğrafları Nereden Bulabilirsiniz?

3. Unsplash: 10 günde 10 fotoğraf yüklenen kaynak açısından yeterli ancak arayüz açısından kötü olan bir sitedir. Fotoğraf indirmek için üye olmanıza gerek olmamakla birlikte lisans sorunu da yaşanmamaktadır.

4. Pexels: Geniş bir fotoğraf veri tabanına sahip olan bu siteye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca üye olma şartı bulunmamakta.

5. Gratisography: Yüksek kaliteli ve eğlenceli fotoğraflar bulmak istiyorsanız bu site tam size göre. Her hafta yeni bir çok görsel eklenmekle birlikte tek kötü tarafı arama yapılamamasıdır.

Firma Web Siteniz İçin Ücretsiz Fotoğrafları Nereden Bulabilirsiniz? konusu ile ilgili daha önce yazmış olduğumuz Firma Web Siteniz İçin Ücretsiz Fotoğraflar konulu makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Firma Web Siteniz İçin Ücretsiz Fotoğrafları Nereden Bulabilirsiniz? ile ilgili etiketler;

Ücretsiz stok fotoğraf siteleri, Türk fotoğraf siteleri, Yüksek çözünürlüklü fotoğraf İndirme, Pixabay, Ücretsiz stok vektör, Shutterstock, Fotoğraf Deposu, Pexels stock

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum
WhatsApp