Yükleniyor...

Google'da Üst Sıralara Çıkmak İçin Garanti Yöntemler

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Google'da Üst Sıralara Çıkmak İçin Garanti Yöntemler
15 Haziran 2020, 22:04 0 Yorum 406 Okuma

Web sitesi açan herkesi amacı Google'da Üst Sıralara Çıkmak hatta ilk sırada çıkmak. Bu konuyla ilgili herkes bir şey söylemekte,şunları yapın, şunları yapmayın gibi tavsiyelerde bulunmakta. Biz de web sitesi açan herkesin yegane amacı ilk sıraya çıkmak olduğuna göre herkes tarafından kabul görmüş Google'da Üst Sıralara Çıkmak İçin Garanti Yöntemleri kendi tecrübe ve bigilerimize göre anlatalım dedik. Burada yöntemleri uyguladığınızda emin olun siteniz üst sıralarda çıkmaya başlayacaktır. Ama unutmayın Seo demek sabır demek. Google de üst sıralarda çıkmak için sabırlı olacağımıza söz verdikten sonra buyurun  makalemize.

Web Site Hızı

Web sitenizin kullanışlı olması açısından arama motorlarında ilk sırada yer alması çok önemlidir. Bunun içinde Google, Yandex, Yahoo gibi arama motorlarının sizden beklentisini çok iyi anlamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra diğer bir etken ise teknik altyapıdır. Yani ne kadar hızlı bir web siteniz varsa SEO ile uyumlu bir kodlama oluşturulması da o kadar hızlı olur. Site hızı bir web sayfasının temelidir. Eğer bu temel sağlam olmazsa sitenizin içeriği ne kadar kaliteli, SEO’nuz ne kadar sağlam olursa olsun bunun bir önemi olmayacaktır. Web site içeriğinizin arama motorlarında en üste çıkma ihtimali kesinlikle 0’dır.

 Google'da Üst Sıralara Çıkmak İçin Garanti Yöntemler

Site İçi ve Site Dışı SEO

Site içi SEO, bir içerik üretirken, o içeriğin arama motoru olan Google’ın kriterlerini karşılaması demektir. Google her gün milyonlarca web sitesini inceliyor ve bu web sitelerine ulaşan ziyaretçilerin etkileşimlerini ölçüyor. Bu sayede kullanıcının neyi sevdiğini, nelerle ilgilendiğini veya neleri okumak isteyecekleri bilgisine sahip oldukları için kullanıcıların istek ve beklentilerine yanıt verebiliyor. Google’ın istediği gibi bir site ortaya çıkarmak da sizi Google’da en üst sıraya taşıyacaktır.

Site dışı SEO ise, alınan backlinklerdir. ( Bir web sitesinden başka bir web sitesine verilen referans linkleridir.) Aslında site içi SEO’yu, teknik altyapınızı, kelime analizinizi, kaliteli içeriğinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğinizde site dışı SEO zaten kendiliğinden oluşacaktır, sizin ayriyetten bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır. Tabi yine bu işi şansa bırakmamalı, arama motorlarında en üstte yer almak için backlink çalışmaları yapılmalıdır.

Anahtar Kelime Analizi

 Google'da Üst Sıralara Çıkmak İçin Garanti Yöntemler

Google, Yahoo, Yandex gibi arama motorlarında ilk sırada yer almak sadece teknik altyapının iyileşmesiyle son bulmuyor. Teknik altyapıyı tamamladıktan sonra yazının, bilginin veya makalenin içeriği de çok büyük önem taşımaktadır. Eğer yazdığınız yazıları veya makaleleri kendi kelime ve cümlelerinizle değil de kullanıcının, ziyaretçinin ve potansiyel müşterinin kelimeleri ile yazarsanız Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alma hedefinizi gerçekleştirme imkanı bulursunuz. Bir diğer ifadeyle kullanıcının Google’da hangi terimleri aratacağını, neleri merak ettiğini bilirseniz ve yazınızda veya makalenizde buna yer verirseniz, potansiyel müşteriler de dahil o terimler ile arama yaptığında direk sizin sayfanızla karşılaşmış olacaklardır. Tabi bunun içinde makale veya yazınızı yazmadan önce web sitesine girecek olan kullanıcı ve potansiyel ziyaretçilerinizin o konuyla ilgili aratma kelimelerini araştırmanız ve öğrenmeniz gerekmektedir. Teknoloji ve SEO evreninde buna anahtar kelime analizi yapmak denilmektedir.

İçerik Yazımı

 Google'da Üst Sıralara Çıkmak İçin Garanti Yöntemler

Arama motorunda ilk sıraya çıkmak için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da kesinlikle kopyala/ yapıştır bir içerikten uzak, kaliteli ve özgün içerikler üretmektir. Geçmiş zamanda internet sitelerinde yazılan yazıların özgün olup olmadığını kontrol etmek çok zordu. Günümüzde bu çok basite indirgenmiştir. Yani en çok kullanılan arama motoru olan Google artık daha zeki diyebiliriz. Bir yazının veya içeriğinin özgün olup olmamasını Google üzerinde bulunan özgünlük testleri ile sağlayabiliriz. Yazdığınız yazıyı veya makaleyi özgünlük testine sokarak test edilirsiniz. Eğer ki bu yazılan içeriği bir başka sitede bulunuyorsa bu hemen ortaya çıkacaktır. Ayrıca Google’da bu içeriğinizin üst sıralarda yayınlanmasını bırakın yazınız hemen engellenecektir. Çünkü Google’da kopya içerikle üst sıralarda barınamazsınız. Bundan dolayı kaliteli, özgün ve SEO çalışmasıyla uygun makale ve yazılar Google’da üst sıralarda yer alır. Ayrıca yazı ve makalenizin içeriğine uygun görseller arama motoru Google’ın istediği gibi olursa SEO’ya uygun resim optimizasyonu başarılı bir şekilde tamamlanmış olur. Yazılarınız okunabilirlik düzeyinde olması Google’da üst sıralara çıkmanızı sağlar. Peki bu nasıl olacak?

  • Paragraf uzunlukları 3-5 cümle arası olmalı
  • Yazınızın rengi ve yazının arka plan resmi gözü asla yormamalı
  • Cümleler basit ve anlaşılabilir olmalıdır ki herkes tarafından okunup anlaşılabilsin
  • Satır boşlukları, yazınızın boyutu ile doğru orantıda olmalıdır.

Önemli olan diğer bir konu da içerik üretiminde sürdürdüğünüz istikrardır. Haftada 10 içerik üretiyorsanız , bir sonraki hafta hiç içerik üretemiyorsanız bu sizi bir kaç adım geriye atacaktır. Son olarak söyleyeceğim şey ise Google’da en üst sırada yer almak istiyorsanız içeriklerinizi uzun uzun anlatmanız gerekmektedir. Google'da Üst Sıralara Çıkmak İçin Garanti Yöntemleri uyguladıktan sonra göreceksiniz hazır web siteniz bir çok kelimede üst sıralara çıkmaya başlayacaktır.

Bu konuda yani SEO ile Internet aramalarında en üstte çıkmanın sırları! ile ilgili Seo Uzmanı Yiğit Konur ile yapılan söyleşi olan aşağıdaki Youtube videosunuda mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.


google'da üst sıralara çıkmak ile ilgili etiketler;

Google da üst sıralara Çıkarma ücreti, Google reklam üst sıralara çıkma, SEO, Seo Nedir, İlk Google sayfası, Google haritalarda üst sırada çıkmak, Google SEO, Sitemi nasıl yükseltirim

Okuyucu Yorumları

0 Yorum
WhatsApp