Yükleniyor...

Google Haritalara Kayıt Nasıl Yapılır?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Google Haritalara Kayıt Nasıl Yapılır?
14 Haziran 2020, 10:00 0 Yorum 232 Okuma

Google’ın ücretsiz olarak sunduğu Haritalara kayıt olabilmeniz için yapmanız gerekenler oldukça basit. Sadece 7 adım da kaydınızı oluşturabilirsiniz. Eğer işletme kaydınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde yaparsanız adresiniz Google Haritalar da listelenir ve potansiyel müşterileriniz sizlere daha kolay ulaşır.

İlk önce Google Haritalara yer eklemek için yer bildirimi yapmalısınız. Yer bildirimi yaparak bu bildirimi şirketinizin telefon numarası veya e-posta adresi ile doğrulamasınız. Doğrulama işlemi bittikten sonra girmiş olduğunuz adrese Google Amerika tarafından bir onay kodu gönderilecektir. Bu onay kodu ile işletmenin size ait olduğunu doğrulamış olursunuz.

Google Haritalara Başvuru Yapma

Google Haritalara Kayıt Nasıl Yapılır?

  • Eğer hali hazırda bir hesabınız yoksa oturum aç kısmına tıklayıp karşınıza gelecek olan üye ol kısmından yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza haritalar gelecek. Bu haritalardan işletmenizi aratın. Arama yaptığınız zaman işletme kayıtlı olmadığı için görünmeyecektir. Arama gözükmediği için karşınıza tüm işletme ayrıntılarını kendim girmek istiyorum adlı bir sekme gelecek. Bu sekmeye tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonra karşınıza adres gibi bilgilerin girilmesi gereken bir form gelecek, bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

Google Haritalara Kayıt Nasıl Yapılır?

  • Formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra karşınıza bu işlemi tamamlayın adlı yazı gelecektir. Bu kısmı da geçtikten sonra sizden bir doğrulama yöntemi seçmeniz istenilecek.

Google Haritalara Kayıt Nasıl Yapılır?

  • Posta yoluyla posta kartı seçeneğini seçtikten sonra ise artık tüm işlemler bitmiş oluyor. İşlemleri sonlandırdığınız zaman posta kartınız yolda adlı bir yazı göreceksiniz. Posta kartınız 14 gün içerisinde belirttiğiniz adrese iletilecektir.

Posta onay kodunuz en geç 30 gün içerisinde elinizde olacaktır. Posta onay kodunu teslim aldığınız zaman yine yukarıdaki adrese girerek onaylama işlemini sağlamanız gerekmekte. İşlem tamamlandıktan sonra artık işletmeniz Google Haritalar da arama sonuçlarında çıkacaktır. Yapmış olduğunuz bu işlem tamamen ücretsizdir ve firmanızın arama motorlarında daha kurumsal gözükmesini sağlar.

Google Haritaların Önemi

Google haritalar, aranılan yerin nerede olduğunu haritalar üzerinde gösteren bir servistir. Bu servis hem potansiyel müşteriler hem de işletme sahipleri açısından oldukça önemlidir. Eğer işletmeler daha çok müşteriye ulaşmak istiyorsa bunun için Google Haritaları kullanabilir çünkü Google Haritalar sayesinde potansiyel müşteriler işletmenin sunduğu hizmetlere internet üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Ayrıca günümüzde birçok müşteri Google Haritalar üzerinde gözükmeyen bir işletmeye gitmeyi tercih etmiyor. Eğer işletmenizi Google Haritalara kaydederseniz potansiyel müşteriler adresinize daha kolay ulaşır ve bu sayede daha çok tercih edilirsiniz.

Google Haritaların Avantajları

Google, her geçen gün kullanıcılarına yenilikler sunuyor. Eğer herhangi bir ürün veya hizmetin satışını gerçekleştiriyorsanız Google Haritalar da görünmeniz sizin açınızda oldukça faydalı olacaktır. İşletmelerin adreslerine ulaşmak isteyen müşterilerin genelde ilk baktıkları yer Google Haritalar oluyor. Google Haritalara kayıt olarak adresinizin müşteriler tarafından daha kolay bulunmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca eğer müşteri kitlenizi geliştirmek ve işletmenizin kalitesini arttırmak istiyorsanız kesinlikle Google Haritaları tercih etmelisiniz. Google haritaların sunmuş olduğu yorumlar kısmı sayesinde eğer işletmenizde iyi hizmetler veriyorsanız olumlu yorumlar alırsınız. Bu olumlu yorumlar bir nevi sizin referansınız olur ve hem işletmenizin kalitesi artar hem de yeni müşteriler bulursunuz.

Google Haritalara Kayıt Nasıl Yapılır? ile ilgili aşağıdaki Youtube videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.


google haritalara kayıt nasıl yapılır ile ilgili etiketler;

Google İşletme hesabı Ücretli mi, Google Harita yer EKLEME ücretlimi, Google Maps kayıt ücreti, Google My Business, Benim İşletmem nasıl kurulur, Google işyerlerim, Google My Business Nedir,

Okuyucu Yorumları

0 Yorum
WhatsApp